Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=varime-do-prace/peceny-kvetak-s-bramborem-a-okurkami-na-mleku  •  Vydáno: 11.3.2021 21:51  •  Autor: admin

Pečený květák s bramborem a okurkami na mléku

Smažený květák je klasika, která je známa již od dob socialistických jidélních lístků. Ovšem smažený květák je docela náročný na trávení a tak je na místě toto jídlo trochu odlehčit aby květák byl stále super křupavý a nebyl tolik potopený v oleji. Nový brambor a okurkový salát je jasná volba ke skvělé baště.
Recept přidán dne 11.03.2021 - podívejte se i na další recepty na vaříme do práceSmažený květák je klasika, která je známa již od dob socialistických jidélních lístků. Ovšem smažený květák je docela náročný na trávení a tak je na místě toto jídlo trochu odlehčit aby květák byl stále super křupavý a nebyl tolik potopený v oleji. Nový brambor a okurkový salát je jasná volba ke skvělé baště.

Suroviny:

Květák, hladkjá mouka, vajíčko, strouhánka (super je panko), olej, pepř a sůl. Jako příloha je vhodný brambor, tatarská omáčka a okurky v mléce.

Postup:

Květák rozebereme na růžičky a ty obalíme klasicky v mouce, vajíčku a strouhánce. Do vajíčka je skvělé přidat trochu piva, sůl a pepř. Poté obalíme ve strouhánce. Remosku vytřeme olejem nebo sádlem a vložíme obalený květák. Dáme pomalu péci do zlatova. Mezitím si uvaříme brambory a okurkový salát.