Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/pecene-uzene-koleno-na-kysanem-zeli-a-smetanove-kroupy  •  Vydáno: 2.12.2020 23:36  •  Autor: admin

Pečené uzené koleno na kysaném zelí a smetanové kroupy

Tak tahle bašta patřila pro fasádníky, kteří pracovali na fasádě mé chatky. Proč nebudělat fachmanům něco dobrého k obědu. A aby to bylo fortelné, ale stejně tak by to mělo být snadné a takové zemité. A to tento recept je ... kus masa, zelí a kroupy. Co dodat ... dobrou chuť.

Recept přidán dne 05.12.2020 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaTak tahle bašta patřila pro fasádníky, kteří pracovali na fasádě mé chatky. Proč nebudělat fachmanům něco dobrého k obědu. A aby to bylo fortelné, ale stejně tak by to mělo být snadné a takové zemité. A to tento recept je ... kus masa, zelí a kroupy. Co dodat ... dobrou chuť.

Suroviny:

Uzené koleno, cibule, česnek, kysané zelí, velké kroupy, smetana, žampióny, olej, pepř a sůl.

Postup:

Koleno pokrájíme koleno do kříže a prošpikujeme česnekem. Do remosky nebo do pekáče vložíme kysané zelí, které promícháme s najemno posekanou cibulí. Na to vložíme koleno a pomalu pečeme. Na oleji osmahneme cibuklu a přidáme povařené kroupy. Osolíme a opepříme a zlehka osmahneme. Podlijeme smetanou a lehce dusíme. Nakonec přidáme žampióny na plátky a necháme změknout. Smetana by měla všechna vyvařit a neměla by být omáčkou. No a podáváme společně ... mlaskáme ... .