Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=odjinud/kureci-vindaloo  •  Vydáno: 9.3.2019 11:51  •  Autor: admin

Kuřecí vindaloo (INDIE)

Vindaloo je klasika Goanské kuchyně. Vtip je v tom, že málo kdo znal tehto super ostrý recept před příchodem legendárního seriálu Červený trpaslík, kde Lister toto jídlo miluje a baští jej s plackami čapáthy a ležákem. Nicméně jde o snadné jídlo, které zavání exotikou ...

Recept přidán dne 09.03.2019 - podívejte se i na další recepty na www.varecka.euVindaloo je klasika Goanské kuchyně. Vtip je v tom, že málo kdo znal tehto super ostrý recept před příchodem legendárního seriálu Červený trpaslík, kde Lister toto jídlo miluje a baští jej s plackami čapáthy a ležákem. Nicméně jde o snadné jídlo, které zavání exotikou. Mimochodem jde o jedno z mála indických jídel kde se používá vepřové maso. Jde o historické prolnutí indické a portugalské kuchyně, kdy námořníci z Portugalska nakládali vepřové maso do česneku a vinného octa. Indové přidali koření a tak nový recept byl na světě :o))))))

Surovivy:

Vepřové maso ideálně plec, vindaloo pasta (lze běžně koupit v obchodech s asijskými potravinami), cibule, česnek, vinný ocet, rajčata, brambory, drcené chilli, olej, pepř a sůl.

Postup:

Vepřovou plec pokrájíme na kostky a naložíme přes noc do vinného octa a na drobno pokrájeného česneku. Na oleji osmahneme cibulku do sklovita. Přidáme pastu a smažíme dál. Přidáme maso a též osmahneme ve směsi koření. Nakonec přidáme chilli, rajčata,brambory na kostky (nemusí tam být dle originálu, ale jso v tom super). Vše osolíme opepříme a dle potřeby doléváme vodou. Rozdusíme rajčata do měkka. Omáčka by měla být poměrně hustá, ostrá a nakyslá. Podáváme společně s rýží basmati nebo s plackami čapati.