Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/marinovana-pecena-zebra  •  Vydáno: 4.10.2016 21:36  •  Autor: admin

Marinovaná pečená žebra

Do dnešních receptů přidávám i ten na pečená marinovaná žebra, která jsou alternativou ke klasickým grilovaným žebrům, které jsou zde na vařečce také. Jde o to, že pokud nelze grilovat, tak si můžeme oblíbenou mńamku upéci v běžné troubě ...

Recept přidán dne 04.10.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaDo dnešních receptů přidávám i ten na pečená marinovaná žebra, která jsou alternativou ke klasickým grilovaným žebrům, které jsou zde na vařečce také. Jde o to, že pokud nelze grilovat, tak si můžeme oblíbenou mńamku upéci v běžné troubě.

Suroviny: Vepřová žebra, cibule, česnek, pivo, nové koření, jalovec, bobkový list, celý pepř, chilli, grilovací koření, kečup, olej, mletý pepř a sůl.

Postup: Na oleji osmahneme cibulku a a česnek. Když cibule zezlátne přidáme i divoké koření. Lehce osmahneme a zalijeme pivem. Přidáme kečup, chilli, sůl a vodu. Do této marinády vložíme nasekáná žebra a vaříme cca 30 minut. Žebra v marinádě ponecháme až 24 hodin. Před vlasním pečením je vyjmeme a zasypeme grilovacím kořením a dáme péci na 120-150C. Mezi tím si připravíme bbq omáčku, kterou žebra během pomalého pečení potíráme. A to: na oleji osmahnene na drobno pokrájenou cibulku a česnek. Zalijeme pivem, přidáme kečup, chilli, mletý pepř a sůl. Touto směsí žebra potíráme během pečení dokud nejsou zlatá, s křupavá a maso jde od kosti.