Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=polevky/zelnice-z-uzeneho-kolena  •  Vydáno: 24.3.2016 10:58  •  Autor: admin

Zelnice z uzeného kolena

Stalo se vám, že se nedojedlo vepřové koleno a při tom ještě na něm zůstalo maso? Buď jde dorazit později a nebo si připravit skvělou a dovolím si tvrdit i zdravou polévku. Ono je jedno jak do sebe kolagen dostanete. Jestli ve formě masa, polévky nebo prášků. Vaše klouby vám jednou poděkují ...

Recept přidán dne 24.03.2016 - podívejte se i na další recepty na polévkyStalo se vám, že se nedojedlo vepřové koleno a při tom ještě na něm zůstalo maso? Buď jde dorazit později a nebo si připravit skvělou a dovolím si tvrdit i zdravou polévku. Ono je jedno jak do sebe kolagen dostanete. Jestli ve formě masa, polévky nebo prášků. Vaše klouby vám jednou poděkují. A to ani nepíši o tom jak taková polévka skvěle chutná.

Suroviny: Maso a zbytky z vepřového kolena, cibule, červená paprika, kysané i sterilované zelí, sádlo, chilli, česnek, vepřový vývar, celý pepř, nové koření, bobkový list, jalovec, majoránka, pepř mletý a sůl.

Postup: Na sádle osmanheme cibulku a přidáme i pokrájené maso z kolena. Lehce osmahneme a přidáme chilli, červenou papriku a zalijeme vepřovým vývarem. Dále přidáme bobkový list, jalovec, celý pepř, nové koření a oboje zelí. Vaříme dokud zelí nezměkne. Maso z kolena má tendenci se rozvařit, to však není na škodu. Nakonec polévku dochutíme pepřem, solí a majoránkou. Polévku není třeba zahušťovat, ale pokud ano, tak použíjte mouku rozkverlanou s vodou a nechte řádně provařit. Nakonec ozdobíme jarní cibulkou.