Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Moravský vrabec se špenátem a knedlíkem v pomalém hrnci

Vepřový vrabec je klasika české kuchyně. A kolikrát mě dokáže někde po cestách v hospůdkách překvapit situace, že asi ne každý zná recept na klasického "brabce". Ono pokud se udělá tak jak se má dělat, tak není tolik tučný a hlavně nejen pohladí po srdci, ale udělá dobře i v puse :o))))

Recept přidán dne 20.05.2019 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaVepřový vrabec je klasika české kuchyně. A kolikrát mě dokáže někde po cestách v hospůdkách překvapit situace, že asi ne každý zná recept na klasického "brabce". Ono pokud se udělá tak jak se má dělat, tak není tolik tučný a hlavně nejen pohladí po srdci, ale udělá dobře i v puse :o))))

Suroviny:

Libovější bůček, cibule, česnek, kmín, pepř a sůl. Na špenát: listový či drcený špenát, špek, česnek a sůl.

Postup:

Bůček pokrájím na větší kostky a s polečně s nahrubo pokrájenou cibulkou a česnekem vložím do pomalého hrnce. Nic se nestane pokud se malinko podleje světlím pivem. Bůček necháme v hrnci pomalit cca 4-5 hodin. Když máme maso hotové tak si připravíme špenát. Chutný a rychlý ... Rozpustíme špek a na něm česnek f rychle osmahneme česnek, přidáme špenát a lechce podlijeme vodou nebo výpekem z vrabce. Vrabce dokud pomalíme, tak zahustíme lžicí mouky, kterou necháme cca půl hodiny provařit. Podáváme společně s houskovým či bramborovoým knedklíkem.

print Formát pro tisk