Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=grilovani/grilovana-zebirka-po-mem-zpusobu  •  Vydáno: 14.11.2020 22:04  •  Autor: admin

Grilovaná žebírka po mém způsobu + video

Tak tohle je takzvaný majstrštik grilovaní. Kazdý má nějaké zaručené fígle jak pohostit hosty u grilu tak, že si je prostě koupíte. Něco jako když hudebník zapěje vysoké CÉ a fanynky mu padají do klína. Tak tohle je případ tohoto ani snad ne receptu, ale postupu. Pravda je delší a trochu pracnější ...

Recept přidán dne 14.11.2020 - podívejte se i na další recepty na grilováníTak tohle je takzvaný majstrštik grilovaní. Kazdý má nějaké zaručené fígle jak pohostit hosty u grilu tak, že si je prostě koupíte. Něco jako když hudebník zapěje vysoké CÉ a fanynky mu padají do klína. Tak tohle je případ tohoto ani snad ne receptu, ale postupu. Pravda je delší a trochu pracnější příprava přináší své ovoce. Princip je pomalé grilování a příprava dobré BBQ omáčky.

Suroviny:

Pěkná vepřová žebra, pivo, česnek, cibule, grilovací koření, kečup, chilli omáčka, pepř a sůl.

Postup:

Žebra očistíme a nasekáme na jednotlivé kosti. Do hrnce dáme opeci cibulku, česnek, zalijeme pivem a vodou. Přidáme sůl a pepř. Vložíme žebra a vaříme cca hodinku. Musí být měkká ale nesmí odpadávat od kosti. Hrnec se žebry necháme vychladit do druhého dne. Poté kosti vyjmeme z láku a osušíme. Dáme pomalu grilovat na malá plamen. Během grilovaní si připravíme BBQ omáčku. A to tak, že na drobno posekáme cibulku a česnek. Obojí osmahneme na oleji a přidáme část vývaru a kečup. Svaříme do hutší konzistence a dle chuti dochutíme.
Touto omáčkou ke konci grilování potíráme žebra. A doslova zbytkem polijeme omáčkou. Pokud opravdu děláme akci na které vám záleží, tak je vhodné třeba i připravit smažené americké brambory, hranolky nebo jinou přílohu ... i salát typu coleslaw příjde k chuti. Pak nezbýva níc jiného než začít bagrovat a mlaskat na celé kolo.