Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/bucek-s-fazolovou-omackou  •  Vydáno: 16.1.2019 10:41  •  Autor: admin

Bůček s fazolovou omáčkou

Bůček je super surovina a lze připravit na různé způsoby. Tentokrát bude bůček připravený na studeno a jako správný dip bude fungovat fazolový. Jednoduché na přípravu a skvělé pokud podáváme jako odpolední svačinu nebo netradiční večeře ...

Recept přidán dne 16.01.2019 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyBůček je super surovina a lze připravit na různé způsoby. Tentokrát bude bůček připravený na studeno a jako správný dip bude fungovat fazolový. Jednoduché na přípravu a skvělé pokud podáváme jako odpolední svačinu nebo netradiční večeře.

Suroviny:

Vepřový bok, česnek, bobkový list, jalovec, nové koření, celý pepř, pálivá mletáv paprika, sůl. Na DIP: Konzerva fazolí, drcené chilli, kečup, worchester a sojová omáčka, cibule, česnek a olej.

Postup:

Do většího hrnce dáme vodu včetně divokého koření, sůl a vložíme očištěný bůček. Vaříme do měkka. Bůček vyjmeme z vody a posušíme. Potřeme prolisovaným česnekem se solí. Nakonec zasypeme hustě paprikou a necháme vychladnou.
Dip připravíme tak, že na leji osmahneme cibulku, přidáme fazole z konzervy bez nálevu. Zastříkneme omáčkami, přidáme chilli a prolisovaný česnek. Zastříkeme kečupem a zmírníme var ... necháme jen lehce probublávat. Nakonec část směsi rozmixujeme nebo rozmačkáme. Podáváme společně s bůčkem.