Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/veprove-na-smetane-s-hranolky-a-krouzky  •  Vydáno: 2.3.2018 14:30  •  Autor: admin

Vepřové na smetaně s hranolky a kroužky

Mám rád tento typ receptů. Vypadají honosně, jsou rychlé, jednoché a hlavně chutné. Sice na michelinskou hvězdu to nené, protože moc rafinované nejsou, ale jsou chutné a ze surovin co najdete doma v ledničce, tak vám nic nebrání vyzkoušet tento recept.

Recept přidán dne 02.03.2018 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaMám rád tento typ receptů. Vypadají honosně, jsou rychlé, jednoché a hlavně chutné. Sice na michelinskou hvězdu to nené, protože moc rafinované nejsou, ale jsou chutné a ze surovin co najdete doma v ledničce, tak vám nic nebrání vyzkoušet tento recept.

Suroviny:

Vepřová kýta, žampiony, cibule, červené víno, worchesterová omáčka, protlak, olej, pepř, sůl.

Postup:

Vepřovou výtu si nakrájíme na nudličky, které osolíme, opepříme a vložíme do misky kterou zalijeme trochou červeného vína, oleje a worchestrové omáčky. Necháme hodinku marinovat. Mezitím si oloupeme a nakrájíme žampiony na plátky a cibulku na půl měsíčky. Na pánev dáme trochu oleje a roztopíme. Přidáme maso a opékáme dokud se nezatáhne. Přilejeme marinádu ve které bylo maso a necháme dusit do poloměkka. Pak přídáme i žampióny. Dle potřeby podléváme vínem nebo vývarem. Když je maso měkké přilejeme smetanu již lehce jen zahříváme. V průběhu dušení si připravíme domácí hranolky a cibulové kroužky. Pokrm můžeme podávat i s přílohou jako je trhaný ledový salát.