Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/veprovy-platek-s-nadivkou-pecenym-bramborem-a-cockovym-salatem  •  Vydáno: 18.1.2018 15:59  •  Autor: admin

Vepřový plátek s nádivkou, pečeným bramborem a čočkovým salátem

Pokud hledáte tip na nedělní oběd je tady. Bezvadné a šťavnaté vepřové maso, směsná nádivka a křupavý pečený brambor. A to považuji jako zdravější přínos je čočkový salát. Který je důstojnou, zdravou a chutnou přílohou, která dá jídlu v podstatě jakémukoliv jiný rozměr. Takže neváhejte a vyzkoušejte ...
Recept přidán dne 18.01.2018 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaPokud hledáte tip na nedělní oběd je tady. Bezvadné a šťavnaté vepřové maso, směsná nádivka a křupavý pečený brambor. A to považuji jako zdravější přínos je čočkový salát. Který je důstojnou, zdravou a chutnou přílohou, která dá jídlu v podstatě jakémukoliv jiný rozměr. Takže neváhejte a vyzkoušejte.

Suroviny:

Vepřová kotleta bez kosti, anglická slanina, bílé víno, žampióny, sýr, čočka, kyselá okurka, majonéza, hořčice, olej, pepř a sůl.

Postup:

Kotletu naklepeme, osolíme a opepříme. Na oleji zprudka opečeme z obou stran a podlijeme trochou vína ... necháme dusit. Na druhé pánvičce si rozpustíme anglickou slaninu a přidáme malé žampióny na půlky. A necháme dusit do měkka. Připravíem si salát z čočky a to tak, že buď použijeme vlastní vařenou čočku nebo jako jsem použil já z konzervy. Kterou propereme, osolíme a opepříme. Přidáme na drobno pokrájené okurky a drobně posekanou cibulku. Vše nakonec spojíme majonézou a dochutíme hořčicí. Podáváme tak, že na kotletu poklademe nádivku a ty zasypeme strouhaným sýrem. Brambory pečené připravíme v troubě nebo horkovzdušné fritéze. Podáváme společně s čočkovým salátem.