Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/pecena-bbq-kureci-kridla  •  Vydáno: 20.11.2016 11:16  •  Autor: admin

Pečená BBQ kuřecí křídla

Tento receptík si si zamiluje celá rodina. O co jde? O pečená, marinovaná křídla. Stejně tak jak je možné je péci v troubě či v remosce, tak mohou se samozřejmě připravovat i na grilu. Nicméně počasí je jaké je a tak je vhodné využít domácí pečené. Každopádně garantuji, že si prstíky ulížete :o))
Recept přidán dne 20.11.2016 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyTento receptík si si zamiluje celá rodina. O co jde? O pečená, marinovaná křídla. Stejně tak jak je možné je péci v troubě či v remosce, tak mohou se samozřejmě připravovat i na grilu. Nicméně počasí je jaké je a tak je vhodné využít domácí pečené. Každopádně garantuji, že si prstíky ulížete :o))))

Suroviny: Kuřecí křídla od řezníka (ne jen taková mávátka z marketů), cibule, česnek, drcený kmín, oblíbené grilovací koření (ideální bez soli), sojová omáčka, worchesterová omáčka, bílé suché víno, kečup, olej, sůl, pepř.

Postup: Křídla očistíme a osušíme, cibulku nákrájíme na půlkolečka, česnek na plátky, a veškeré další koření dle chuti. Vše smísíme a křídla necháme naložená i 48 hodin. Nakonec pečeme do zlatova ... pak jen již hodujeme jako na hradě.