Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/ham-egs-aneb-hemenex  •  Vydáno: 1.10.2017 21:36  •  Autor: admin

Ham & Egs aneb hemenex

Český klasický recept na snídani je jasně hemenex, ale ne všichni znají originál ham and eggs ... jinými slovy šunka s vejci. Osobně mám rád i chutný sýr, který jen tuto baštu vylepší a posune ji do jiných dimenzí. Ačkoliv si vystačíme defakto se třemi surovinami, tak by měli být co nejvyšší kvality. Vejce z domácího chovu, vlastní šunku (za tu si ručím :o)))) ) a kvalitní sýr ...
Recept přidán dne 01.10.2017 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyČeský klasický recept na snídani je jasně hemenex, ale ne všichni znají originál ham and eggs ... jinými slovy šunka s vejci. Osobně mám rád i chutný sýr, který jen tuto baštu vylepší a posune ji do jiných dimenzí. Ačkoliv si vystačíme defakto se třemi surovinami, tak by měli být co nejvyšší kvality. Vejce z domácího chovu, vlastní šunku (za tu si ručím :o)))) ) a kvalitní sýr (osobně mám rád od místních ... ovčí nebo i kozí sýr. To je pak bašta, kterou jen tak nikde nedostanete.

Suroviny:

Vejce, domácí šunka, sýr dle chuti, máslo, pepř a sůl. Na ozdobení třeba pórek nebo jarní cibulka.

Postup:

Jednoduché a snadné. Na másle osmahneme šunku na kterou rozklepneme vejce dle chuti či strávníků. Osolíme a opepříme. Poklademe sýrem a pánvičku přiklopíme pokličkou. Lehce a pomalu smažíme. Přídáme na drobno pokrájený pórek a na mžik přilopíme a podáváme. Vajíčka musí mít tekutý žloudek, šunka opečená do zlatova a sýr roztopený. Poté již jen podáváme s čerstvou křupavou bagetkou. Pokud nemáme čerstvou bagetku, tak starší pomažeme máslem a ogrilujeme.