Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/bleskova-pizza-z-panve  •  Vydáno: 4.6.2016 14:17  •  Autor: admin

Blesková pizza z pánve

Máte rádi pizzu? Já ano a moc. Ideální je si ji upéci v pizza peci na zahradě nebo i na kameni v grilu. Ale pokud má být blesková, tak je třeba něco málo oželet. Každopádně jde o zajímavou variantu pizzy, kterou zvládnete udělat na pánvičce. Vzhledem k tomu, že jsem neměl veškeré suroviny, tak jsem na pizzu použil lovecký salám a cibulku ...
Recept přidán dne 04.06.2016 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyMáte rádi pizzu? Já ano a moc. Ideální je si ji upéci v pizza peci na zahradě nebo i na kameni v grilu. Ale pokud má být blesková, tak je třeba něco málo oželet. Každopádně jde o zajímavou variantu pizzy, kterou zvládnete udělat na pánvičce. Vzhledem k tomu, že jsem neměl veškeré suroviny, tak jsem na pizzu použil lovecký salám a cibulku. Ovšem pizzu můžete obložit čímkoliv co máte rádi.

Suroviny: Na těsto: vajíčka, polohrubá mouka, mléko, sůl, pepř. Na omáčku: Rajský protlak, česnek, sušené oregáno, sušená bazalka. Na obložení: Co máte rádi, sýr, šunka, ananas, houby ... cokoliv co znáte z pizzy.

Postup: Ze surovin si připravíme nepříliš řídké těsto, které nalijeme na pánvičku kde máme trochu oleje. Opečemke z jedné strany a posléze i z druhé. V hrníčku si připravíme protlak či pasírová rajčata, drcený česnek, osolíme, opepříme, přidáme oregáno i bazalku. Opečenou placku potřeme omáčkou a obložíme čím chceme. Posléze pánev buď přiklopíme nebo pizzu vložíme na chvilku do trouby pod gril než se suroviny zapečou a těsto je dokonale křupavé. Je to trochu jiná pizza, ale chutné a bez kynutí.