Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=grilovani/grilovana-veprova-zebra  •  Vydáno: 14.1.2016 20:58  •  Autor: admin

Grilovaná vepřová žebra

Neznám větší pochoutku z grilu než šťavnatá grilovaná žebra s dobrou BBQ omáčkou. Vše začíná u nákupu a to koupit taková žebra na kterých je opravdu maso. Nebo koupit si poctivý bůžek a žebra si odříznout doma a podle své vlastní libosti. Pokud bude na žebrech málo masa, tak pravděpodobně je vysušíte nebo i spálíte mnohem snadněji než když grilujete maso a ne kosti ...
Recept přidán dne 14.1.2016 - podívejte se i na další recepty na grilování


Neznám větší pochoutku z grilu než šťavnatá grilovaná žebra s dobrou BBQ omáčkou. Vše začíná u nákupu a to koupit taková žebra na kterých je opravdu maso. Nebo koupit si poctivý bůžek a žebra si odříznout doma a podle své vlastní libosti. Pokud bude na žebrech málo masa, tak pravděpodobně je vysušíte nebo i spálíte mnohem snadněji než když grilujete maso a ne kosti.
Suroviny: Vepřová žebra, grilovací koření, pivo, olej, chilli.

Postup: V ideálním případě je úplně super žebra předvařit, ale pokud není čas, tak marinujeme žebra jaká jsou. Směsí oleje, piva a koření důkladně namořme maso a necháme minimálně 24 hodin marinovat. Nakonec na mírném ohni na grilu upéci do zlatova. A hlavně hlídat – případně i ochutnávat.

Co dodat … pokud po povede kůrčička ugrilovat do křupava a maso je šťavnaté … to nemá chybu