Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=dieta-delena-strava/kureci-rizek-s-oblohou  •  Vydáno: 24.2.2017 9:13  •  Autor: admin

Dokonalý kuřecí řízek s oblohou

Že řízek není dietní? To asi úplně nebude, ale pokud jako přílohu použijete čerstvou zeleninu, tak lze i v takové podobě jej považovat za dietní stravu. A když ne, tak si to alespoň můžeme myslet. A aby tento recept nebyl jen tak obyčejný na tuctový řízek, tak se podívejte na recept, jak jde takový řízeček naprosto dokonale vyladit, že bude naprosto šťavnatý a křehký ...
Recept přidán dne 24.02.2017 - podívejte se i na další recepty na dělená strava - bílkovinyŽe řízek není dietní? To asi úplně nebude, ale pokud jako přílohu použijete čerstvou zeleninu, tak lze i v takové podobě jej považovat za dietní stravu. A když ne, tak si to alespoň můžeme myslet. A aby tento recept nebyl jen tak obyčejný na tuctový řízek, tak se podívejte na recept, jak jde takový řízeček naprosto dokonale vyladit, že bude naprosto šťavnatý a křehký.

Suroviny: Kuřecí řízky ze stehen nebo prsíčka, jogurt, česnek, pivo, vajíčko, bílá hladká mouka, strouhánka, olej, sůl a pepř. Na oblohu či dochucení dle našich možností, ale nejlepší je čerstvý zelenina.

Postup: řízky naklepeme a naložíme do směsi bílého jogurtu a česneku. Necháme zakryté uležet do druhého dne v ledničce. Poté si připravíme klasický trojobal ( s tím rozdílem, že do vajíčka přidáme i trochu piva. Poté z řízku odstraníme jogurt a česnek. Osolíme a opepříme. Následně obalíme klasiky mouka, vajíčko, strouhánka. Já mám rád i když se řízek obalí klidně 2-3x. Ale to není nutné, ale masíčko zůstane více šťavnaté. Nakonec pomalu s klidem smažíme do zlatova. Před podáváním vysajeme papírovou utěrkou přebytečný tuk.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat