Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/vypecky-se-zeleninou-na-masle-a-noky  •  Vydáno: 19.4.2016 14:13  •  Autor: admin

Výpečky se zeleninou na másle a noky

Je zajímavé spojit různé druhy kuchyní v jedno. Výpečky lze považovat za českou specialitu, noky za italskou a nakonec dušená zelenina je velmi oblíbená v anglosaské kuchyni. Ovšem její spojení vytvoří dokonalé jídlo, které kombinuje masitou stravu se zeleninou, která se může být sezóně měněna ...
Recept přidán dne 19.04.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaJe zajímavé spojit různé druhy kuchyní v jedno. Výpečky lze považovat za českou specialitu, noky za italskou a nakonec dušená zelenina je velmi oblíbená v anglosaské kuchyni. Ovšem její spojení vytvoří dokonalé jídlo, které kombinuje masitou stravu se zeleninou, která se může být sezóně měněna. Případně jako v tomto případě je možné použít kvalitní mraženou zeleninu.

Suroviny: Vepřová plec, cibule, česnek, mražená zelenina, máslo, worchestrová omáčka, hladká mouka, pepř a sůl. Jako příloha bramborové noky.

Postup: Do remosky nebo na pekáč vložíme osolené a opepřené maso, které obložíme cibulkou pokrájenou na drobno a česnekem. A pečeme dokud maso není upečené do zlatova a zelenina rozměklá. Nakonec zasypeme trochou hladké a ještě chvilku pečeme dokud se omáčka nezahustí. Mezi tím si dáme vařit noky do osolené vody dle popisu výrobce. Na pávny rozehřejeme máslo a přidáme mraženou zeleninu kterou osolíme, opepříme a na másle dušíme. Když zelenina změkne zastříkneme trochou worchestrové omáčky. A vše podáváme na teplý talíř.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat