Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/cuketak-aneb-cuketovy-nakyp  •  Vydáno: 12.4.2016 21:25  •  Autor: admin

Cukeťák aneb cuketový nákyp

Rychlý recept jak zpracovat cuketu. Jedná se o cuketový nákyp, který může připomnínat trochu bramborák ovšem jen vzdáleně, protože těsto je vysoké a pěkně propečené, ale křupavé jako bramborák určitě ne ... každopádně skvělí, celkem levný recept, který so zaslouží vaší pozornost ...

Recept přidán dne 12.04.2016 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyRychlý recept jak zpracovat cuketu. Jedná se o cuketový nákyp, který může připomnínat trochu bramborák ovšem jen vzdáleně, protože těsto je vysoké a pěkně propečené, ale křupavé jako bramborák určitě ne ... každopádně skvělí, celkem levný recept, který so zaslouží vaší pozornost.

Suroviny: Cuketa, točený salám, tvrdý sýr, česnek, cibule, vajíčko, polohrubá mouka, olej, pepř a sůl.

Postup: cukety, sýr, česnek, cibuly nastrouháme na struhadle. Přidáme mouku, vajíčko, olej, sůl a pepř. Z této směsi vytvarujeme tekuté těsto, které vložíme do vymazaté remosky nebo pekáče. A pěkně pomalu pečeme do zlatova. Že je nákyp hotový poznáme jako u dortu při použití špejlete. Pokud nelepí je hotovo. Můžeme podávat jen tak se zeleninou nebo i s bramborem.