Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=odjinud/ostra-kysela-polevka-s-kachnim-masem  •  Vydáno: 4.4.2016 11:22  •  Autor: admin

Ostrá kyselá polévka s kachním masem (ASIE)

Ostrá kyselá polévka má mnoho podob a pokaždé je skvělá. V tomto případě je to polévka ze zbytků pečené kachny. Ač se to nezdá, tak kačena moc porcí nedá. Zpravidla se zbaští stehna, prsa a případně křídla ... a zbytek já rád okusuji, ale moc masa již tam není. Řešením je celý upečený skelet vložit do hrnce ...
Recept přidán dne 04.04.2016 - podívejte se i na další recepty na polévkyOstrá kyselá polévka má mnoho podob a pokaždé je skvělá. V tomto případě je to polévka ze zbytků pečené kachny. Ač se to nezdá, tak kačena moc porcí nedá. Zpravidla se zbaští stehna, prsa a případně křídla ... a zbytek já rád okusuji, ale moc masa již tam není. Řešením je celý upečený skelet vložit do hrnce, přidat vodu a vařit ... a základ kachní polévky je hotov.

Suroviny: Zbytky pečené kachny, mrkev, pórek, vajíčko, drcené chilli, sojová omáčka, rýžový ocet, bramborový škrob, pepř a sůl.

Postup: Zbytky kačeny vaříme dokud nemáme silný vývar z pečeného masa. Skelet kačeny vyndáme z vývaru a maso obereme a vrátíme zpět do vývaru. Přidáme mrkvičku pokrájenou na drobné kostičky a stejně tak naložíme s pórkem. Přivedeme k varu a chvilku povaříme (mrkev by měla stále křupat). Polévku ochutíme chilli, sojovou omáčkou a octem. Zahustíme máčeným škrobem a povaříme, nakonec polévku dochutíme opět chilli, sojovou, octem, pepřem a případně i solí. Nakonec přidáme rozmíchané vejce a stáhneme z ohně. Necháme ztuhnout a horké podáváme.