Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=svaciny/taveny-syr  •  Vydáno: 14.1.2016 9:27  •  Autor: admin

Tavený sýr

Nepatřím mezi ty co okamžitě podlehnou nějaké mánii a tak ani „vaření“ během televizních novin mě nezaujalo. Ale v mém okolí se začalo vyskytovat, že všichni vyrábějí tavený sýr z tvarohu … no a tak mě to nedalo a také jsem to prubnul. Při hledání informací (recept snad ani netřeba) jsem narazil na zajímavý článek, který se k výrobě taveného sýra používá a to, že jej opravdu vymyslel Čech ...
Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na svačiny


Nepatřím mezi ty co okamžitě podlehnou nějaké mánii a tak ani „vaření“ během televizních novin mě nezaujalo. Ale v mém okolí se začalo vyskytovat, že všichni vyrábějí tavený sýr z tvarohu … no a tak mě to nedalo a také jsem to prubnul. Při hledání informací (recept snad ani netřeba) jsem narazil na zajímavý článek, který se k výrobě taveného sýra používá a to, že jej opravdu vymyslel Čech a že tento postup je patentovaný vice v odkazu (http://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/241697/objev-stoleti-cech-vymyslel-tavenak-bez-tavicich-soli.html )

K samotnému sýru. Výroba je skutečně jednoduchá jako facka a zvládne ji každý.
Suroviny: balíček tvarohu, špetka soli, kávová lžička sody, plátek másla a něco na ochucení.

Triviální postup: vidličkou rozšťoucháme tvaroh a osolíme. Přidáme lžičku jedlé sody, promícháme a necháme tak 15-20 minut v klidu. Nakonec si rozehřejeme máslo a promícháme. Během chvilky hmota připomíná skutečně tavený sýr. Ochucovat netřeba, ale osobně mám rád výraznější chutě a tak na poprvé jsem vyzkoušel česnek. Nechal chvilku uležet a nezbývalo než ochutnat … opravdu sýr je jemný, skoro smetanové chuti … dovolím si tvrdit, že je lepší než kupovaný.