Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=hlavni-jidla/tofu-se-zeleninou-a-ryzovyma-nudlema  •  Vydáno: 18.1.2016 14:23  •  Autor: admin

Tofu se zeleninou a rýžovýma nudlema

Další varianta na přípravu tofu se zeleninou. Tentokrát jsem zcela vyjimečně místo japonské světlé sojové omáčce sáhl po čínské husté tmavé. A to že to nebyla chyba ocenili strávníci. Tentokrát jsem byl rád, že jsem měl po ruce více druhů zeleniny. Takže barevná kompozice se povedla ...

Recept přidán dne 18.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Další varianta na přípravu tofu se zeleninou. Tentokrát jsem zcela vyjimečně místo japonské světlé sojové omáčce sáhl po čínské husté tmavé. A to že to nebyla chyba ocenili strávníci. Tentokrát jsem byl rád, že jsem měl po ruce více druhů zeleniny. Takže barevná kompozice se povedla. A teď k receptu.
Suroviny: Lahůdkové tofu, mrkev, cibule, bílé zelí, pórek, salátová okurka, zelená a červená paprika, jidášovo ucho, houba šitake, silné rýžové nudle jako příloha a ledový salát na ozdobu.

Postup: zeleninu nakrájíme na vhodné kousky a to samé s houbama. Smažíme od tvrdších po měkčí zeleninu. Přidáme tofu, sojovou omáčku a krátce podusíme. Mezitím zalejeme vroucí vodou rýžové nudle a obložíme talíř ledovým salátem. Když je vše prohřáté podáváme.