Zdroj: http://varecka.eu/index.php?a=pomazanky/tatarak-tatarsky-biftek  •  Vydáno: 13.1.2016 14:20  •  Autor: admin

TATARÁK - tatarský biftek

Dneska jsem dostal chuť k večeři na pořádný tataráček. A vzhledem k tomu, že jsem měl cestu do Polska a tam zakoupil zásadní polotovar „TATAR WOLOWY“, tak cesta k tataráčku se přiblížila. Polský tataráček je obdobný tomu co dodávají v PENNY, ale domnívám se po tom co viděl v českém marketu, tak nakupuji zásadně v ...
Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na svačiny.


Dneska jsem dostal chuť k večeři na pořádný tataráček. A vzhledem k tomu, že jsem měl cestu do Polska a tam zakoupil zásadní polotovar „TATAR WOLOWY“, tak cesta k tataráčku se přiblížila. Polský tataráček je obdobný tomu co dodávají v PENNY, ale domnívám se po tom co viděl v českém marketu, tak nakupuji zásadně v Polsku, kde si myslím, že to myslí s hygienou vážně.
Co bude potřeba:
Balíček tataráčku (250g DANIE TATARSKIE)
1ks vajíčko (potřebujeme jen žloudek)
1ks cibule (nastrouhat)
1ks kyselá okurka (nastrouhat)


Dále dle chuti
Worchestrová omáčka
Kečup
Hořčice
Červená paprika sladká
Pepř
Sůl
Chilli (s chutí používám vietnamskou omáčku Sriracha)
Starší chleba a samozřejmě český(středoevropský) česnek (žádná čína).

Postup je celkem snadný. Maso, žloudek, cibuli a okurky smícháme a postupně přidáváme ostatní koření. Lepší ze začátku méně, protože dochutit můžeme vždycky.

Mezitím v rámci dietního stavu plátky chleba dávám do topinkovače a oloupu stroužky česneku. Když jsem s tataráčkem spokojený potírám opečené veky vrstvou tataráku (pěknou vrstvičku přece chceme baštit tatarák a né chleba s česnekem).

Bezvadná rychlá a snadná véča pro gurmány. Vřele doporučuji :o))) Jako příloha je ideální studený pivko.