Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: VAŘÍME DO PRÁCE

Pečený květák s bramborem a okurkami na mléku

Smažený květák je klasika, která je známa již od dob socialistických jidélních lístků. Ovšem smažený květák je docela náročný na trávení a tak je na místě toto jídlo trochu odlehčit aby květák byl stále super křupavý a nebyl tolik potopený v oleji. Nový brambor a okurkový salát je jasná volba ke skvělé baště.
Recept přidán dne 11.03.2021 - podívejte se i na další recepty na vaříme do práceSmažený květák je klasika, která je známa již od dob socialistických jidélních lístků. Ovšem smažený květák je docela náročný na trávení a tak je na místě toto jídlo trochu odlehčit aby květák byl stále super křupavý a nebyl tolik potopený v oleji. Nový brambor a okurkový salát je jasná volba ke skvělé baště.

Suroviny:

Květák, hladkjá mouka, vajíčko, strouhánka (super je panko), olej, pepř a sůl. Jako příloha je vhodný brambor, tatarská omáčka a okurky v mléce.

Postup:

Květák rozebereme na růžičky a ty obalíme klasicky v mouce, vajíčku a strouhánce. Do vajíčka je skvělé přidat trochu piva, sůl a pepř. Poté obalíme ve strouhánce. Remosku vytřeme olejem nebo sádlem a vložíme obalený květák. Dáme pomalu péci do zlatova. Mezitím si uvaříme brambory a okurkový salát.

print Formát pro tisk