Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: OSTATNÍ, SPECIÁL: Žebra - bůček

Pikantní marinovaný bůček

Vždy když jsem se zde zmiňoval o vepřovém boku, tak vždy v souvislosti s jeho pečením nebo grilováním. Ovšem tento recept je přímo určený na silvestrovský stůl. Pikantní a voňavý marinovaný bůček je zpravidla prvním co ze stolu zmizí spolehlivě jako první. Příprava je jednoduchá, ale důležité je nechat bůček marinovat alespoň tři dny ...
Recept přidán dne 20.12.2017 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyVždy když jsem se zde zmiňoval o vepřovém boku, tak vždy v souvislosti s jeho pečením nebo grilováním. Ovšem tento recept je přímo určený na silvestrovský stůl. Pikantní a voňavý marinovaný bůček je zpravidla prvním co ze stolu zmizí spolehlivě jako první. Příprava je jednoduchá, ale důležité je nechat bůček marinovat alespoň tři dny.

Suroviny:

Libovější bůček, pivo, bobkový list, nové koření, jalovec, celý pepř, mletá sladká i pálivá paprika, česnek, olej, mletý černý pepř a sůl.

Postup:

Bůček vložíme do studené osolené vody a vaříme pomalu do měkka společně s pivem, bobkovým listem, jalovkcem, novým koření a celým pepřem. Když je bůček uvařený tak ještě teplý ho natřeme tuhou směsí piva, drceného česneku, mix obou druhů paprik, mletého pepře a soli. Tím še ještě teplý bůček obalíme a následně stáhneme alobalem. Necháme vychladnout a vložíme na tři dny do lednice. Poté již jen krájíme a podáváme s čerstvým pečivem a okurkou (a samozřejmě pivkem :o))) ).

print Formát pro tisk