Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: OSTATNÍ

Ham & Egs aneb hemenex

Český klasický recept na snídani je jasně hemenex, ale ne všichni znají originál ham and eggs ... jinými slovy šunka s vejci. Osobně mám rád i chutný sýr, který jen tuto baštu vylepší a posune ji do jiných dimenzí. Ačkoliv si vystačíme defakto se třemi surovinami, tak by měli být co nejvyšší kvality. Vejce z domácího chovu, vlastní šunku (za tu si ručím :o)))) ) a kvalitní sýr ...
Recept přidán dne 01.10.2017 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyČeský klasický recept na snídani je jasně hemenex, ale ne všichni znají originál ham and eggs ... jinými slovy šunka s vejci. Osobně mám rád i chutný sýr, který jen tuto baštu vylepší a posune ji do jiných dimenzí. Ačkoliv si vystačíme defakto se třemi surovinami, tak by měli být co nejvyšší kvality. Vejce z domácího chovu, vlastní šunku (za tu si ručím :o)))) ) a kvalitní sýr (osobně mám rád od místních ... ovčí nebo i kozí sýr. To je pak bašta, kterou jen tak nikde nedostanete.

Suroviny:

Vejce, domácí šunka, sýr dle chuti, máslo, pepř a sůl. Na ozdobení třeba pórek nebo jarní cibulka.

Postup:

Jednoduché a snadné. Na másle osmahneme šunku na kterou rozklepneme vejce dle chuti či strávníků. Osolíme a opepříme. Poklademe sýrem a pánvičku přiklopíme pokličkou. Lehce a pomalu smažíme. Přídáme na drobno pokrájený pórek a na mžik přilopíme a podáváme. Vajíčka musí mít tekutý žloudek, šunka opečená do zlatova a sýr roztopený. Poté již jen podáváme s čerstvou křupavou bagetkou. Pokud nemáme čerstvou bagetku, tak starší pomažeme máslem a ogrilujeme.

print Formát pro tisk