Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY

Zelňačka s klobásou a slaninou zahuštěná chlebem

Tak tohle je opravdu specialitka. Dobrá zelňačka, která je dozahuštěná chlebem. Ideální jako hlavní chod ... ovšem jen z několika málo surovin vytvoříte opravdu sytou a chutnou polévku, které zaujme a hlavně nasytí i vaše hladové hosty. Poté chce si dát delší pauzu před dalším chodem nebo ho úplně vynechat ...
Recept přidán dne 31.03.2016 - podívejte se i na další recepty na polévkyTak tohle je opravdu specialitka. Dobrá zelňačka, která je dozahuštěná chlebem. Ideální jako hlavní chod ... ovšem jen z několika málo surovin vytvoříte opravdu sytou a chutnou polévku, které zaujme a hlavně nasytí i vaše hladové hosty. Poté chce si dát delší pauzu před dalším chodem nebo ho úplně vynechat.

Suroviny: Ostravská klobáska, špek, cibule, česnek, kysané zelí, chléb, pálivá paprika, majoránka, pepř a sůl.

Postup: Rozpustíme špek a na něm osmahneme do zlatova cibulku, přidáme i klobásu a lehce opečeme. Zalijeme vodou a přidáme kysané zelí. Vaříme dokud zelí nezměkne. Nakonec na malé kousky pokrájíme chléb a přidáme do polévky. Vaříme dokud se chléb úplně nerozvaří. Nakonec dochutíme majoránkou, česnekem, pepřem a solí. Při podávání můžeme přidat i trochu nevařeného zelí ... případně můžeme dochutit polévku i lákem ze zelí ... dal již nevaříme a podáváme.

print Formát pro tisk