Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY

TUNING NUDLOVÉ INSTANTNÍ POLÉVKY

Každý zná a občas musel požít nudlovou čínskou polévku. Brával jsem si ji do práce když bych dostal hlad … chuť asi ne. Ať si člověk vezme od hovězí po krevetovou, tak státe ta stejná chuť. Napadlo mě otestovat různé polévky u našich vietnamských spoluobčanů, ale pořád je cítit chemie a kdo ví co. Ale jednou mě napadlo použít takovouto polévku jako polotovar ...
Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na polévky


Každý zná a občas musel požít nudlovou čínskou polévku. Brával jsem si ji do práce když bych dostal hlad … chuť asi ne. Ať si člověk vezme od hovězí po krevetovou, tak státe ta stejná chuť. Napadlo mě otestovat různé polévky u našich vietnamských spoluobčanů, ale pořád je cítit chemie a kdo ví co. Ale jednou mě napadlo použít takovouto polévku jako polotovar. A hle objevilo se něco jedlého, rychlého a dá se vozit i k vodě.
Suroviny: Pytlík nudlové „čínské“ polévky, cibule, česnek, pórek, zelí (čínské nebo i bílé), bambusové výhonky, sojová omáčka, vegeta, chilli papričky, vinný ocet a nezapomenout na uzený či pečený bůček.

Postup: Tentokrát nic světoborného co jde nakrájet na větší sousta (rád pojídám výsledný produkt hůlkami). Vše nakrájíme na plátky, vyjma bůčku ten na kostičky. Suroviny dáme do hrnce či menšího rendlíku a přidáme sojovku, pytlík od instantní polévky (tuk ne), chilli papričky, vegetu a přivedeme k varu. Vzhledem k tomu, že zelenina by měla být křupavá na skus, tak není dobré dobu varu přehánět. V podstatě jen ohřát. Když polévka dojde k varu, tak je to tak akorát. Přidáme instantní nudle a dochutíme octem, případně dosolíme nebo přidáme chilli. A můžeme servírovat. Kdo chce může zahustit škrobem případně přidat vajíčko aby se polévka přibližovala skutečně čínské polévce. Každopádně výsledek je zajímavý. O tisíc procent lepší než jen spařená polévka. Díky tomu, že se v receptu používají takřka veškeré suroviny z instantní polévky a vegeta (oboje glutamát), tak polévka nebude patřit k těm nejzdravějším. Ale pokud se stane, že máte zeleninu a instantní nudlovou polévku je možné vytvořit cosi co jde i jíst s chutí.

print Formát pro tisk