Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY

Jihočeská kulajda

Teď je nejlepší období kdy z lesa lze přinést obrovské množství hub. A to je samozřejmě v pořádku. Část nasušit, zamrazit nebo naložit. Ze zbytku řízky, pečenáče nebo klasickou smaženici. Z menších hub můžeme dělat polévky. A takovou skvělou a snadnou polévkou je klasická jihočeská kulajda.

Recept přidán dne 01.10.2017 - podívejte se i na další recepty na polévkyTeď je nejlepší období kdy z lesa lze přinést obrovské množství hub. A to je samozřejmě v pořádku. Část nasušit, zamrazit nebo naložit. Ze zbytku řízky, pečenáče nebo klasickou smaženici. Z menších hub můžeme dělat polévky. A takovou skvělou a snadnou polévkou je klasická jihočeská kulajda. Idelání polévka na posílení těla v blížících se podzimních plískavicích.

Suroviny:

Lesní houby, máslo, mouka, vývar co zrovna máme, brambory, zakysaná smetana, ocet, kopr, sůl a pepř.

Postup:

Roztopíme máslo a na něm osmahneme mouku a připravíme si tak světlou jíšku. Zalijeme vývarem a necháme povařit. Vývar osolíme a opepříme. Přidáme na kostičky pokrájené brambory a vaříme. Když brambory začnou měknout, tak přidáme na tenké plátky lesní houby. Vaříme dokud neboudou houby i brambory měkké. Vmícháme zakysanou smetanu a lehce povaříme. Dochutíme koprem a octem. Případně dosolíme a opepříme. Pokud máme čas, tak připravíme i ztracené vejce.

print Formát pro tisk