Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY

Bramboračka městského chástka

Rychlá a jednoduchá bramboračka, přesně taková jakou znáte od babičky s tím rozdílem, že tato polévka je v cupuletu hotová a v nouzy si vystačíte i s tím co nabízejí městské markety kde zpravidla české lesní houby nenajdete. Ovšem polévka je stejně chutná i s pěstovanými houbami ...

Recept přidán dne 21.03.2018 - podívejte se i na další recepty na polévkyRychlá a jednoduchá bramboračka, přesně taková jakou znáte od babičky s tím rozdílem, že tato polévka je v cupuletu hotová a v nouzy si vystačíte i s tím co nabízejí městské markety kde zpravidla české lesní houby nenajdete. Ovšem polévka je stejně chutná i s pěstovanými houbami.

Suroviny:

Brambory, mrkev, celer kousek, petržel, cibule, česnek, kroupy, máslo, mouka, muškátový oříšek, pepř a sůl.

Postup:

Na másle si osmahneme na drobno cibulku do slovita a přidáme několik lžic mouky. Zasmažíme a zalijeme vodou. Mícháme ať nemáme hrudky. Do polévky přidáme plátky žampónů nebo hlívy (samozřejmě mámeli lesní houby), na kostky brambory, nastrouhanou mrkev, celer, petržel, osolíme, opepříme a vaříme do měkka. Zvlášt uvaříme kroupy. Když je zelenina měkká, tak přidáme kroupy a polévku dochutíme muškátovým oříškem, pepřem a solí.

print Formát pro tisk