Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

KOMENTÁŘE

Vepřový guláš s hlívou ústřičnou zahuštěný cuketou

A kde je ta hlíva?

Zaslal/a: beer  •  Čas: 10.2.2018 1:13

STATISTIKA


TOPlist

Odkazy

Kategorie: POLÉVKY

Asijská slepičí polévka

Zajímavou obmněnou je poctvicý slepičí vývar s nudlema. Toho si cenní i klasická česká kuchyně, ale co když se na ni podíváme trochu z asijského pohledu a budeme ji trochu směřovat i na vietnam. Ač se nejedná o typický vietnamský recept, tak je jím inspirován a dolaďěn čínským vlivem ...

Recept přidán dne 01.08.2017 - podívejte se i na další recepty na polévkyZajímavou obmněnou je poctvicý slepičí vývar s nudlema. Toho si cenní i klasická česká kuchyně, ale co když se na ni podíváme trochu z asijského pohledu a budeme ji trochu směřovat i na vietnam. Ač se nejedná o typický vietnamský recept, tak je jím inspirován a dolaďěn čínským vlivem :o)))

Suroviny:

Skelet ze slepice nebo stehna, skleněné nudle, cibule, mrkev, jarní cibulka, zázvor, rybí omáčka, sojová omáčka, brambrorový škrob, weisu (není nutné), chilli paprička čerstvá, pepř a sůl.

Postup:

V jednom hrnci uvaříme stehna nebo skelet ze slepice do poloměkka. Když se již blíží stav, že maso již měkně, tak v druhém hrnci na sucho osmehneme cibulku i se slupkou a zázvor. Když začne cibulka i zázvor voňet, tak vše zalijeme vývarem z druhého hrnce, ze kterého jsme zatím vyndali skelet/stehna a osolíme a opepříme. Vývar přivedeme k varu. Necháme povařit. Nakonec přidáme na sirky pokrájenou mrkev, jarní cibulku na kolečka a pár minut povaříme. Mezitím si připravíme skleněné nudle dlle návodu. Do polévkových misek dáme nudle, na kousky pokrájené nebo natrhané maso, zbytek zelení části jarní cibulky a můžeme přidat i chilli papričku. Vývar dochutíme rybá a sojovou omáčkou, lehce zahustíme škrobem rozmočeným ve vodě a nakonec pro zvýraznění chutě můžem přidat i weisu. Necháme zhoustnout a vroucí polévkou zalijeme obsah misek. Poté si již každý dolévá sám dle chutě.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde