Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Vepřová quesadilla (MEXIKO)

Quesadilla je takřka nevyslovitelné slovo. A co slovo, ale pochoutka z mexické kuchyně. Ve své podstatě jde o odvě tortilly s náplní a zapečené. Dříve jsem se domníval, že musí být jen sýrová jak ji prezenují ve fastfoodu panda. Ale podle mexických úprav je zcela na vás co naplníte do placek. Měl by tam však být sýr aby se směs zapekla a poté šla elegantně rozkrájet ...
Recept přidán dne 18.01.2018 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyQuesadilla je takřka nevyslovitelné slovo. A co slovo, ale pochoutka z mexické kuchyně. Ve své podstatě jde o odvě tortilly s náplní a zapečené. Dříve jsem se domníval, že musí být jen sýrová jak ji prezenují ve fastfoodu panda. Ale podle mexických úprav je zcela na vás co naplníte do placek. Měl by tam však být sýr aby se směs zapekla a poté šla elegantně rozkrájet. Tento postup berte jako inspiraci a náplň si vytvořte dle své fantazie nebo chutě.

Suroviny:

Tortillas dle počtu strávníků, vepřová plec, anglická slanina, cibule, česnek, lepší tvrdý sýr vhodný pro rozpečení, červené víno, rajský protlak, chilli omáčka, pepř a sůl.

Postup:

Na pánvy si rozškvaříme anglickou slaninu, a na ní orestujeme na drobné kostky pokrájené plecko, které osolíme a opepříme. Necháme zatáhnout a přidáme cibulku na půlkolečka a smažíme dál. Podlijeme zlehka červeným vínem, přidáme lžíci protlaku, chiili co hrdlo ráčí a dusíme do měkka. NAstrouháme si sýr. Připravíme si torilly a na jednu placku sypeme sýr. Přidáme měkkou masovou směs a zasypeme opět sýram a zavřeme další plackou. To vše vložíme do kontatného grilu nebo na pánev a zapečeme. V případě pánve jednou quesadillu opatrně obrátíme. Necháme trochu zchladnou a nakonec pokrájíme quesadillu na čtvrtiny. Podáváme s vychlazeným pivkem.

print Formát pro tisk