Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Těsto na pravou italskou pizzu (ITALIE)

Vzdycky jsem chtěl upéci pravou pizzu. A po nějakém čase studia o přípravě pizzy, tak jsem dospěl k názoru, že pravou pizzu ať na ní je cokoliv, není možné vytvořit v domácích podmínkách. Běžná trouba nevytvoří optimální podmínky pro upečení dokonalé pizzy. Řešení je kamenná pizza pec, elektrický či plynová pizza pec nebo a to je tou nejednodušší variantou je takzvaný pizza kámen ...
Recept přidán dne 06.09.2017 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyVzdycky jsem chtěl upéci pravou pizzu. A po nějakém čase studia o přípravě pizzy, tak jsem dospěl k názoru, že pravou pizzu ať na ní je cokoliv, není možné vytvořit v domácích podmínkách. Běžná trouba nevytvoří optimální podmínky pro upečení dokonalé pizzy. Řešení je kamenná pizza pec, elektrický či plynová pizza pec nebo a to je tou nejednodušší variantou je takzvaný pizza kámen. Což je vlastně jen kulatý kousek šamotu. Pizza kámen lze pořídit za rozumný peníz. Důležité je aby kámen byl určen na gril, kde se pizza peče opravdu za vysoké teploty. Díky tomu dostanete křupavou pizzu upečenou v rekordním čase 3-4 minut.

Suroviny:

Na těsto: Pšeničná mouka hladká 500g, hrubá mouka, olivový olej 2 lžíce, instantní droždí, sůl a voda cca 3 dcl.

Na sugo (pizza omáčka): Přezrálá rajčata, cibule, česnek, oregano, pepř a sůl.

Postup:

Hladkou mouku odměříme a přidáme olej, droždí, sůl a vodu. Zprvu vařečkou a posleze rukama vytvarujeme vláčné těsto (pokud těsto lepí přidáme mouku nebo naopak pokud je těsto suché navlhčíme vodou). Vypracované těsto necháme v kynout v teple zhruba půl hodiny.

Na omáčku pokrájime cibulku na drobno a osmahneme. Přidáme domácí oloupaná rajčata, prolisovaný česnek, oregáno, osolíme a opepříme a necháme dusit dokud nejsou rajčata rozdušená.

Z těsta dle svých možností :o))) vypracujeme tenkou "kulatou" placku, kterou potřeme sugem. Na omáčku již poklademe co máme rádi nebo co patří na italskou pizzu. Jako třeba Mozzarela, bazalka, tuňák z konzervy, žampióny, sýr, sušená šunka nebo i šunku s ananasem ...

print Formát pro tisk