Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Massaman Curry (THAJSKO)

Když jsem si hledal podklady k tomuto receptu, tak mě překvapilo, že se jedná o nejchutnější jídlo roku 2011. Tak to jsem si říkal, že musím okoštovat jestli to je pravda. Jedná se o pokrm původem z Thajska s perským či Malajským vlivem. A to díky použitého koření. Nicméně je to poměrně změna oproti klasickému thajskému kari ...
Recept přidán dne 29.09.2017 - podívejte se i na další recepty na ostatní pokrmyKdyž jsem si hledal podklady k tomuto receptu, tak mě překvapilo, že se jedná o nejchutnější jídlo roku 2011. Tak to jsem si říkal, že musím okoštovat jestli to je pravda. Jedná se o pokrm původem z Thajska s perským či Malajským vlivem. A to díky použitého koření. Nicméně je to poměrně změna oproti klasickému thajskému kari. Oproti původním receptům je poměrně těžké a to je i díky bramborům, které se používají i v originálních receptech. I fakt, že existují dvě variaty. Typická kuřecí a hovězí. Každopádně pokud chcete ochutnat kus exotiky a užít si krémové a v podstatě nepálivé kari, tak zde je recept.

Suroviny:

Kuřecí prsíčka, massaman curry pasta, brambory, cibule, jarní cibulka, kokosové mléko, rybí omáčka, skořice, kardamon, bobkový list, cukr, olej, sůl a pepř. A pro ty co musí mít chilli, tak i kohouta na dochucení :o)))))

Postup:

Ve woku nebo jiné vhodné pánvy roztopíme olej a přidáme kari pastu. Chvilku smažíme, přidáme maso a brambory na kostky a smažíme dále. Dále přidáme dva bobkové listy, kousek cca 3 cm skořice, dvě tobolky kardamonu. Lehce vše ještě osmahneme, zalijeme cca půlitrem kokosového mléka a ochutíme dvěma lžícemi rybí omáčky. Dusíme dokud maso a brambory nejsou měkké (omáčka také zhoustne). Přidáme lžičku třtinové ho cukru a necháme rozpustit. Osobně mám rád pokud v omáčce je i cítit kyselá chuť limetky, takže můžeme přidat šťávu z poloviny limetky nebo limetky nechat na stole ať si každy dochutí jídlo sám. To samé platí i o chilli omáčce. Podáváme s jasmínovou rýží.

print Formát pro tisk