Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Madras curry (INDIE)

Miluji asijskou kuchyni. Sice zde se zpravidla objevují čínské, thajské a vietnamské recepty. Ovšem jsem velkým milovníkem indické kuchyně. Je to opravdu velký rozdíl mezi ostatní částí Asie. Velice aromatická a poměrně ostrá kuchyně. Ovšem vše velmi vyvážené ... tento recept je naprostá klasika indické kuchyně, tak neváhejte a jdeme na to.
Recept přidán dne 05.10.2017 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaMiluji asijskou kuchyni. Sice zde se zpravidla objevují čínské, thajské a vietnamské recepty. Ovšem jsem velkým milovníkem indické kuchyně. Je to opravdu velký rozdíl mezi ostatní částí Asie. Velice aromatická a poměrně ostrá kuchyně. Ovšem vše velmi vyvážené ... tento recept je naprostá klasika indické kuchyně, tak neváhejte a jdeme na to.

Suroviny:

kuřecí prsa, cibule, česnek, brambory, zázvor, čerstvé chilli, drcené chilli, rajčata, koření madras, kurkuma a gram masala, citron, rýžový ocet, olej, sůl a pepř.

Postup:

Na oleji osmahneme větší kostky kuřecích prsíček a dáme stranou. V hrnci roztopíme olej a přidáme na hrubo pokrájenou cibuli. Osmahneme a přidáme drcené chilli, česnek, zázvor a koření madras a smažíme ještě chvilku. Přidáme rajčata pokrájená na kostky, čerstvé chilli papričky, kurkumu a brambory na kostky. Zalijeme trochou vody a necháme dusit. Když brambory jsou na půl měkké tak přidáme kuřecí maso a dále dusíme. Když brambory změknou docuhtme pokrm gram masalou, citronovou šťávou a případně i rýžovým octem. Pokud je třeba dosolíme a dopepříme. Podáváme s miskou rýže basmati nebo chlebovou plackou čapata nebo nan.

print Formát pro tisk