Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

- Pitašů ve Velkém Třebešově
- U Vlčků na Pavlišově
- Restaurace SPORT v Náchodě
- Rest. VIKTORKA v Ratibořicích
- U Pešíků ve Stolíně
- VIETHAUS v Náchodě
- ALLA STAZIONE v Náchodě
- Restaurace Romance v Jaroměři
- Hotel K-TRUMF ve Velichovkách
- Jídelna Rubena v Náchodě

TESTUJU ...

- TEFAL OptiGrill + XLINFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Madras curry (INDIE)

Miluji asijskou kuchyni. Sice zde se zpravidla objevují čínské, thajské a vietnamské recepty. Ovšem jsem velkým milovníkem indické kuchyně. Je to opravdu velký rozdíl mezi ostatní částí Asie. Velice aromatická a poměrně ostrá kuchyně. Ovšem vše velmi vyvážené ... tento recept je naprostá klasika indické kuchyně, tak neváhejte a jdeme na to.
Recept přidán dne 05.10.2017 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaMiluji asijskou kuchyni. Sice zde se zpravidla objevují čínské, thajské a vietnamské recepty. Ovšem jsem velkým milovníkem indické kuchyně. Je to opravdu velký rozdíl mezi ostatní částí Asie. Velice aromatická a poměrně ostrá kuchyně. Ovšem vše velmi vyvážené ... tento recept je naprostá klasika indické kuchyně, tak neváhejte a jdeme na to.

Suroviny:

kuřecí prsa, cibule, česnek, brambory, zázvor, čerstvé chilli, drcené chilli, rajčata, koření madras, kurkuma a gram masala, citron, rýžový ocet, olej, sůl a pepř.

Postup:

Na oleji osmahneme větší kostky kuřecích prsíček a dáme stranou. V hrnci roztopíme olej a přidáme na hrubo pokrájenou cibuli. Osmahneme a přidáme drcené chilli, česnek, zázvor a koření madras a smažíme ještě chvilku. Přidáme rajčata pokrájená na kostky, čerstvé chilli papričky, kurkumu a brambory na kostky. Zalijeme trochou vody a necháme dusit. Když brambory jsou na půl měkké tak přidáme kuřecí maso a dále dusíme. Když brambory změknou docuhtme pokrm gram masalou, citronovou šťávou a případně i rýžovým octem. Pokud je třeba dosolíme a dopepříme. Podáváme s miskou rýže basmati nebo chlebovou plackou čapata nebo nan.

print Formát pro tisk