Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

- Pitašů ve Velkém Třebešově
- U Vlčků na Pavlišově
- Restaurace SPORT v Náchodě
- Rest. VIKTORKA v Ratibořicích
- U Pešíků ve Stolíně
- VIETHAUS v Náchodě
- ALLA STAZIONE v Náchodě
- Restaurace Romance v Jaroměři
- Hotel K-TRUMF ve Velichovkách

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY, MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Falešný tom yam

Rád si zavzpomínám na pravou ostrou thajskou polévku tom yam. Ovšem aby byla skutečbně autentický je třeba mít i kvalitní autentické suroviny. Bez toho to nejde. Zkusil jsem ovšem z dostupných surovin připravit obdobu ve vegetariánské verzi. A pravda nedopadlo to zase tak zle ...

Recept přidán dne 22.03.2016 - podívejte se i na další recepty na polévkyRád si zavzpomínám na pravou ostrou thajskou polévku tom yam. Ovšem aby byla skutečbně autentický je třeba mít i kvalitní autentické suroviny. Bez toho to nejde. Zkusil jsem ovšem z dostupných surovin připravit obdobu ve vegetariánské verzi. A pravda nedopadlo to zase tak zle.Suroviny: Instantní nudle, čínské zelí, zázvor, zeleninový vývar, česnek, červená kari pasta, pórek, rybí omáčka, citrónová šťáva, olej, chilli případně sůl.

Postup: Ve vhodném rendlíku rozehřejeme olej a na něm osmahneme česnek a kari pastu. Zalijeme zeleninovým vývarem a přivedeme k varu. Do polévky přidáme zázvor, pórek, chilli, rybí omáčkou, citronovou šťávu. Do misky si dáme instantní nudle a čínské zelí pokrájené na vhodné kousky. Obsah misky zalijeme vroucí polévkou a necháme 3 minuty stát dokud nebudou nudle měkké. Dochutíme dle chuti, chilli a rybí omáčkou. Případně i pepřem.

print Formát pro tisk