Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: POLÉVKY, MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Falešný tom yam

Rád si zavzpomínám na pravou ostrou thajskou polévku tom yam. Ovšem aby byla skutečbně autentický je třeba mít i kvalitní autentické suroviny. Bez toho to nejde. Zkusil jsem ovšem z dostupných surovin připravit obdobu ve vegetariánské verzi. A pravda nedopadlo to zase tak zle ...

Recept přidán dne 22.03.2016 - podívejte se i na další recepty na polévkyRád si zavzpomínám na pravou ostrou thajskou polévku tom yam. Ovšem aby byla skutečbně autentický je třeba mít i kvalitní autentické suroviny. Bez toho to nejde. Zkusil jsem ovšem z dostupných surovin připravit obdobu ve vegetariánské verzi. A pravda nedopadlo to zase tak zle.Suroviny: Instantní nudle, čínské zelí, zázvor, zeleninový vývar, česnek, červená kari pasta, pórek, rybí omáčka, citrónová šťáva, olej, chilli případně sůl.

Postup: Ve vhodném rendlíku rozehřejeme olej a na něm osmahneme česnek a kari pastu. Zalijeme zeleninovým vývarem a přivedeme k varu. Do polévky přidáme zázvor, pórek, chilli, rybí omáčkou, citronovou šťávu. Do misky si dáme instantní nudle a čínské zelí pokrájené na vhodné kousky. Obsah misky zalijeme vroucí polévkou a necháme 3 minuty stát dokud nebudou nudle měkké. Dochutíme dle chuti, chilli a rybí omáčkou. Případně i pepřem.

print Formát pro tisk