Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Domácí bigos (POLSKO)

Chmurné a chladné počasí si nese sebou i recepty o kterých říkám, že to jsou ohříváčky. V tomto případě se jde o variaci na polský bigos. Ačkoliv suroviny jsou takřka autentické, tak správný polský bigos se vaří až 3 dny. Což jsem nevařil, Také je třeba 3 druhy masa ...

Recept přidán dne 18.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Chmurné a chladné počasí si nese sebou i recepty o kterých říkám, že to jsou ohříváčky. V tomto případě se jde o variaci na polský bigos. Ačkoliv suroviny jsou takřka autentické, tak správný polský bigos se vaří až 3 dny. Což jsem nevařil, Také je třeba 3 druhy masa ... ty jsem také nedával. Místo lesních hub jsem použil žampióny. Ovšem fakt je ten, že všem chutnal a myslím, že by prošel i u polských sousedů.
Suroviny: Uzené maso, špek, dva druhy klobás, bílé zelí, bílé kysané zelím, cibule, brambory, houby, vepřový vývar, sádlo, červená paprika, chilli paprička, bobkový list, jalovec, nové koření a černý pepř celý. Na dochucení maggy, sůl, pepř a šťáva z kysaného zelí.

Postup: Na špeku a sádle osmahneme cibulku, přidáme červenou papriku a chilli, lehce osmahneme a zalijeme vývarem. Přidáme pokrájené kysané zelí, pokrájené bílé zelí, brambory, klobásky, uzené maso, bobkáč, pepř celý, jalovec a nové koření. Vaříme pomalu a dlouze dokud není vše mekké. Před podáváním dochutíme šťávou od zelí, maggi, solí a pepřem. Ideálně podáváme druhý den.

print Formát pro tisk