Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Domácí bigos (POLSKO)

Chmurné a chladné počasí si nese sebou i recepty o kterých říkám, že to jsou ohříváčky. V tomto případě se jde o variaci na polský bigos. Ačkoliv suroviny jsou takřka autentické, tak správný polský bigos se vaří až 3 dny. Což jsem nevařil, Také je třeba 3 druhy masa ...

Recept přidán dne 18.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Chmurné a chladné počasí si nese sebou i recepty o kterých říkám, že to jsou ohříváčky. V tomto případě se jde o variaci na polský bigos. Ačkoliv suroviny jsou takřka autentické, tak správný polský bigos se vaří až 3 dny. Což jsem nevařil, Také je třeba 3 druhy masa ... ty jsem také nedával. Místo lesních hub jsem použil žampióny. Ovšem fakt je ten, že všem chutnal a myslím, že by prošel i u polských sousedů.
Suroviny: Uzené maso, špek, dva druhy klobás, bílé zelí, bílé kysané zelím, cibule, brambory, houby, vepřový vývar, sádlo, červená paprika, chilli paprička, bobkový list, jalovec, nové koření a černý pepř celý. Na dochucení maggy, sůl, pepř a šťáva z kysaného zelí.

Postup: Na špeku a sádle osmahneme cibulku, přidáme červenou papriku a chilli, lehce osmahneme a zalijeme vývarem. Přidáme pokrájené kysané zelí, pokrájené bílé zelí, brambory, klobásky, uzené maso, bobkáč, pepř celý, jalovec a nové koření. Vaříme pomalu a dlouze dokud není vše mekké. Před podáváním dochutíme šťávou od zelí, maggi, solí a pepřem. Ideálně podáváme druhý den.

print Formát pro tisk