Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

- Pitašů ve Velkém Třebešově
- U Vlčků na Pavlišově
- Restaurace SPORT v Náchodě
- Rest. VIKTORKA v Ratibořicích
- U Pešíků ve Stolíně
- VIETHAUS v Náchodě
- ALLA STAZIONE v Náchodě
- Restaurace Romance v Jaroměři
- Hotel K-TRUMF ve Velichovkách

TESTUJU ...

- TEFAL OptiGrill + XLINFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Chilli con carne s torttilou (MEXIKO)

Světová klasika jedna z nejklasičtějších na super fazolový pokrm, který je po celém světě znám vyhledáván pod názvem chilli con carne. Tuto mexickou specialitu přejal i americký stát Texas, který obecně holduje ostřejší kuchyni. Zde se obdobná jídla nazývají prostě jen chilli …

Recept přidán dne 17.03.2017 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaSvětová klasika jedna z nejklasičtějších na super fazolový pokrm, který je po celém světě znám vyhledáván pod názvem chilli con carne. Tuto mexickou specialitu přejal i americký stát Texas, který obecně holduje ostřejší kuchyni. Zde se obdobná jídla nazývají prostě jen chilli. Dnes se podíváme na původní recept, který v kořenech spadá ještě do předkolumbovské doby.

Suroviny: Černé fazole, kuřecí či vepřové maso, cibule, rajčata, drcené chilli (čerstvé jalapeňos), hořká čokoláda, mletá červená paprika, olej, pepř a sůl.

Postup: Na oleji osmahneme na drobno pokrájenou cibulku a když zesklovatí, tak přidáme i na drobno pokrájené (případně i namleté) maso. Osolíme a opepříme. Orestujeme a přidáme mletou papriku, čokoládu, rajčata (drcená nebo pasírovaná) a chilli papričky. Směs necháme dusit. Když maso změkne přidáme i fazole a dále dusíme. Pokrm by měl být lehce nasládlý, ostrý, ale všechny suroviny by měli mít svou chuť. Podáváme s nasucho opečenou torttilou, kterou používáme jako lžíci :o))

print Formát pro tisk