Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Chilli con carne s torttilou (MEXIKO)

Světová klasika jedna z nejklasičtějších na super fazolový pokrm, který je po celém světě znám vyhledáván pod názvem chilli con carne. Tuto mexickou specialitu přejal i americký stát Texas, který obecně holduje ostřejší kuchyni. Zde se obdobná jídla nazývají prostě jen chilli …

Recept přidán dne 17.03.2017 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaSvětová klasika jedna z nejklasičtějších na super fazolový pokrm, který je po celém světě znám vyhledáván pod názvem chilli con carne. Tuto mexickou specialitu přejal i americký stát Texas, který obecně holduje ostřejší kuchyni. Zde se obdobná jídla nazývají prostě jen chilli. Dnes se podíváme na původní recept, který v kořenech spadá ještě do předkolumbovské doby.

Suroviny: Černé fazole, kuřecí či vepřové maso, cibule, rajčata, drcené chilli (čerstvé jalapeňos), hořká čokoláda, mletá červená paprika, olej, pepř a sůl.

Postup: Na oleji osmahneme na drobno pokrájenou cibulku a když zesklovatí, tak přidáme i na drobno pokrájené (případně i namleté) maso. Osolíme a opepříme. Orestujeme a přidáme mletou papriku, čokoládu, rajčata (drcená nebo pasírovaná) a chilli papričky. Směs necháme dusit. Když maso změkne přidáme i fazole a dále dusíme. Pokrm by měl být lehce nasládlý, ostrý, ale všechny suroviny by měli mít svou chuť. Podáváme s nasucho opečenou torttilou, kterou používáme jako lžíci :o))

print Formát pro tisk