Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ

Červené thajské jungle curry (THAJSKO)

Thajská kuchyně nepatřím mezi nejběžnější v našich zeměpisných šířkách, ale díky rozsáhlému sortimentu v supermarketech najdeme spousty surovin pro přípravu autentických asijských surovin. Tentokrát jako rychlovku a snadné jídlo volím RED JUNGLE CURRY S TOFU … červené kari je poměrně známé, ale čím blíže se budete přibližovat v Thajsku k horám tím častěji se setkáte s jungle curry ...
Recept přidán dne 16.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Thajská kuchyně nepatřím mezi nejběžnější v našich zeměpisných šířkách, ale díky rozsáhlému sortimentu v supermarketech najdeme spousty surovin pro přípravu autentických asijských surovin. Tentokrát jako rychlovku a snadné jídlo volím RED JUNGLE CURRY S TOFU … červené kari je poměrně známé, ale čím blíže se budete přibližovat v Thajsku k horám tím častěji se setkáte s jungle curry. Což je v podstatě stejné curry jako známe, ale bez kokosového mléka. Je poněkud pálivější a má intenzivnější chuť.
Suroviny: Tofu bílé, mrkev, cibule, zelí, hlíva ústřičná, pórek, pasta červeného kari, zeleninový bujón, trocha oleje.

Postup: Pokrájíme tofu na kostičky, mrkev na sirky, cibuli na osminky, zelí a hlívu na nudličky a púrek na půlkolečka. Na pánev postupně přidáváme zeleninu dle tvrdosti, takže cibule, mrkev, hlíva, pórek. Vše rychle osmahneme a přidáme zeleninový bujón a cca 3dc vody. Přivedeme k varu a přidáme 2-3 lžíce pasty. Necháme povařit a vyvařit trochu tekutiny … a pokrm je hotový. Podáváme ideálně s jasmínovou rýží.
print Formát pro tisk