Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Zapečené brambory se zelím

Miluji zelňačku bez ohledu jako bohatě je ustrojená. Od skromné šumavské zelnice až po skvělé maďarské zelňačky bohaté na uzené, klobásky a kvalitní papriku. Leč i obyčejná zelňačka je skvělá na zahřátí těla i ducha. A jde vyrobit z obyčejných surovin. Třeba i z vepřových žeber. Po návštěvě řeznictví jsem si všimnul, že mají běžně nedostatková placatá žebra ...
Recept přidán dne 15.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Jak se čas od času zmiňuji, tak miluji skromná a nápaditá jídla a toto považuji za jedno z nich. Upřímně řečeno nikdy jsem nepřišel na chuť „tradičním“ francouzským bramborům. Každopádně internet vyhodil odkaz na brambory zapečené se zelím a tak sobotní oběd byl jasný.
Suroviny: Brambory, anglická slanina, cibuli, šlehačka, sůl a pepř.

Postup: Syrové brambory nakrájíme na cca 0,5 cm plátky, kterými pokryjeme dno remosky (ideálně vymazané jakým tukem. Na tuto vrstvu brambor položíme vrstvu kysaného zelí. Na zelí položíme vrstvu cibule a na nic položíme na špalíčky nakrájenou anglickou slaninu. Zakryjeme další vrstvou brambor. Nakonec vše zalijeme šlehačkou. Pečeme do zezlátnutí horní vrstvy brambor. V remosce trvá pečení cca hodinku.

print Formát pro tisk