Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Vepřový guláš v pomalém hrnci

Dlouho jsem přemýšlel o vaření v pomalém hrnci. Dřív byl v reklamách pečený vařený a teď již trochu ten boom opadl, ale pořád ve mně červíček šťoural, že by nemusel to být špatný přístroj. Trochu jsem zasurfoval po internetu a reakce byli skutečně velmi pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsem byl již tázán co bych rád k narozeninám, tak jsem su řekl o pomalý hrnec ...
Recept přidán dne 15.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Dlouho jsem přemýšlel o vaření v pomalém hrnci. Dřív byl v reklamách pečený vařený a teď již trochu ten boom opadl, ale pořád ve mně červíček šťoural, že by nemusel to být špatný přístroj. Trochu jsem zasurfoval po internetu a reakce byli skutečně velmi pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsem byl již tázán co bych rád k narozeninám, tak jsem su řekl o pomalý hrnec. Zvažoval jsem jaké první jídlo na něm vyzkoušet, ale netrvalo to dlouho a padlo rozhodnutí, že to bude guláš.

Vaření v tomto hrnci je úžasné a naprosto ideální pro začátečníky, případně i pro ty co mají dost času. Excelentně jednoduché vaření, bez možnosti spálení či pokažení pokrmu. Gulášek dopadl dobře, tak příště přejdeme na vyšší level a zkusím pečené koleno v pomalém hrnci.
Suroviny: vepřová plec, cibule, mletá sladká paprika, loupaná rajčata (z konzervy),pepř, sůl, mouka, olej a trochu vody.

Postup: Naprosto jednoduché. Osmahneme na oleji cibulku jen tak do sklovata a vložím do hrnce, přidám pokrájené maso, rajčata, papriku, pepř, chilli, sůl a přiměřeně zaliji vodou aby maso bylo potopeno v tekutině. A zapneme hrnec LOW cca 6-8 hodin HIGH cca 5 hodin. Pro vysvětlenou … pomalu 8-9 hodin nebo rychleji 5 hodin a vzhledem k tomu že jsem guláš připravoval po obědě k večeři, tak nezbylo nic jiného než rychlý stupeň přípravy. Po cca 4,5 hodině se podáváme jak to s naším gulášem vypadá. Pokud je již maso měkké a vláčně, tak si připravíme zálivku z mouky a vody a tím guláš zahustíme a tím tak vznikne česká varianta. Nebo guláš nezahušťujeme a můžeme jej podávat jako variaci na maďarský guláš.

print Formát pro tisk