Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Tofu s míchanou zeleninou

Po delší době jsem pro Vás připravil jeden rychlý, chytný a hlavně bezmasí recept ... myslím, že za poslední dubu bylo masa dost a tak je dobré přidat i o něco více zeleniny a maso nahradit tofu. Toto je klasická rychlá příprava tofu se zeleninou, kterou najdete v menu většiny asijských bister. S tím rozdílem, že pokud máme čas, tak si bíle tofu marinujeme dle vlastní chuti ...
Recept přidán dne 20.12.2017 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaPo delší době jsem pro Vás připravil jeden rychlý, chytný a hlavně bezmasí recept ... myslím, že za poslední dubu bylo masa dost a tak je dobré přidat i o něco více zeleniny a maso nahradit tofu. Toto je klasická rychlá příprava tofu se zeleninou, kterou najdete v menu většiny asijských bister. S tím rozdílem, že pokud máme čas, tak si bíle tofu marinujeme dle vlastní chuti.

Suroviny:

Bílé tofu, mrkev, pórek, bílé zelí, žampióny, sojová omáčka, ústřicová omáčka, bílé suché víno, chilli omáčka, česnek, olej, pepř a sůl.

Postup:

Tofu pokrájíme na kostičky a vložíme do misky, kde máme marinádu z sojové, ústřicové a chilli omáčky včetně vína a lisovaného česneku. Čím déle marinujeme tofu tím lépe. Rozpálíme olej a na něm osmažíme tofu a vrátíme zpět do misky se zbytkem marinády. Vytřeme pánev a na další troše oleje osmahneme mrkev na sirky, zelí na kostičky, pórek na půlkolečka a žampiony na půlky. Když zelenina povadne, tak přilejeme zpět tofu a smažíme dále. Dle potřeby pokrm dochutíme omáčkami (solí či pepřem). Podáváme s vařenou jasmínovou rýží.

print Formát pro tisk