Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Svíčková v pomalém hrnci

Svíčková je takřka národním pokrmem a je typickým zástupcem českých fortelných jídel. Huatá a těžká smetanová omáčka s kusem masa a houskový knedlík. Vše vylepšeno o brusinky, citron a šlehačku. Ano to je naše klasická svíčková, ale co si ji připravit z vepřového a na tož ještě v pomalém hrnci? No proč ne ...
Recept přidán dne 06.09.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaSvíčková je takřka národním pokrmem a je typickým zástupcem českých fortelných jídel. Huatá a těžká smetanová omáčka s kusem masa a houskový knedlík. Vše vylepšeno o brusinky, citron a šlehačku. Ano to je naše klasická svíčková, ale co si ji připravit z vepřového a na tož ještě v pomalém hrnci? No proč ne ... stejně tak jde samozřejmě možné použít i klasické hovězí.

Suroviny: Vepřová kýta, špek, mrkev, petržel, mrkev, smetana, šlehačka, cukr, skořice, sádlo, sůl a pepř.

Postup: Koupíme si pěkný kousek kýty, který prošpikujeme špekem, osolíme a opepříme. Na sádle na pánvičce opečeme a společně s výpekem dáme stranou. Přidáme další sádlo a na něm osmahneme na kostičky pokrájenou kouřenou zeleninu (mrkev, petržel, celer). Osmahneme pěkně do hněda. Dáváme ovšem pozor aby se nepřipálila. Na dno pomalého hrnce vložíme zeleninu a na něj vložíme osmahlé a zatáhnuté maso. Pomalíme cca 6-7 hodin na druhý stupeň. Když je maso měkké tak jej vyjmeme a zeleninu i se štávou rozmixujeme do hladka a pomalu přidáváme smetanu a stále šleháme. Omáčku dochutíme cukrem, skořicí a solí. Maso nakrájíme na plátky a vložíme zpět do omáčky a přepneme hrnec na ohřívání do doby podávání. Omáčku podáváme společně s houskovým knedlíkem, citronem, šlehačkou a brusinkama (ty jsem jako na potvoru neměl po ruce). Věřte, že taková svíčková je nejen snadná, ale nad míru velmi chutná.

print Formát pro tisk