Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

KOMENTÁŘE

Chlupačky s houbama

Vajíčko do Sacharidového jídla nepatří.

Zaslal/a: Brigi.ka  •  Čas: 10.4.2018 16:56

STATISTIKA


TOPlist

Odkazy

Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Svíčková v pomalém hrnci

Svíčková je takřka národním pokrmem a je typickým zástupcem českých fortelných jídel. Huatá a těžká smetanová omáčka s kusem masa a houskový knedlík. Vše vylepšeno o brusinky, citron a šlehačku. Ano to je naše klasická svíčková, ale co si ji připravit z vepřového a na tož ještě v pomalém hrnci? No proč ne ...
Recept přidán dne 06.09.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaSvíčková je takřka národním pokrmem a je typickým zástupcem českých fortelných jídel. Huatá a těžká smetanová omáčka s kusem masa a houskový knedlík. Vše vylepšeno o brusinky, citron a šlehačku. Ano to je naše klasická svíčková, ale co si ji připravit z vepřového a na tož ještě v pomalém hrnci? No proč ne ... stejně tak jde samozřejmě možné použít i klasické hovězí.

Suroviny: Vepřová kýta, špek, mrkev, petržel, mrkev, smetana, šlehačka, cukr, skořice, sádlo, sůl a pepř.

Postup: Koupíme si pěkný kousek kýty, který prošpikujeme špekem, osolíme a opepříme. Na sádle na pánvičce opečeme a společně s výpekem dáme stranou. Přidáme další sádlo a na něm osmahneme na kostičky pokrájenou kouřenou zeleninu (mrkev, petržel, celer). Osmahneme pěkně do hněda. Dáváme ovšem pozor aby se nepřipálila. Na dno pomalého hrnce vložíme zeleninu a na něj vložíme osmahlé a zatáhnuté maso. Pomalíme cca 6-7 hodin na druhý stupeň. Když je maso měkké tak jej vyjmeme a zeleninu i se štávou rozmixujeme do hladka a pomalu přidáváme smetanu a stále šleháme. Omáčku dochutíme cukrem, skořicí a solí. Maso nakrájíme na plátky a vložíme zpět do omáčky a přepneme hrnec na ohřívání do doby podávání. Omáčku podáváme společně s houskovým knedlíkem, citronem, šlehačkou a brusinkama (ty jsem jako na potvoru neměl po ruce). Věřte, že taková svíčková je nejen snadná, ale nad míru velmi chutná.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.