Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Špagety se šproty

Došlo na to, že jsem nucen si něco připravit na gáblík k obědu abych zbytečně neztrácel čas po hospodách a tak jsem včera přemýšlel co bych si dal. A tak mě napadlo, že jsem neměl dlouho špagety. Při teplotách okolo 36C ve stínu bych si stejně asi nedělal bůček nebo koleno, ale něco lehčího. A tím lehčím by mohli být špagety s rybou. Koukal jsem okolo sebe a ... Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla


Došlo na to, že jsem nucen si něco připravit na gáblík k obědu abych zbytečně neztrácel čas po hospodách a tak jsem včera přemýšlel co bych si dal. A tak mě napadlo, že jsem neměl dlouho špagety. Při teplotách okolo 36C ve stínu bych si stejně asi nedělal bůček nebo koleno, ale něco lehčího. A tím lehčím by mohli být špagety s rybou. Koukal jsem okolo sebe a našel jsem plechovku šprotů v rajské omáčce. No a ještě pár dalších surovin a gáblík na další den je hotový. Lehký takřka středomořský (trochu kecám … ono to zase tak dietní není :o))) )
Suroviny: Špagety, šproty v tomatové omáčce, cibule, česnek, pórek, kečup (použil jsem i jedno pěkné rajče), uzené, uzený špek, pepř, sůl, chilli, sýr a podle chuti oregano (nedejbóže dobromysl :o))) .

Postup: Na pánev dáme na kostičky nakrájený špek a necháme pustit tuk, přidáme nadrobno posekanou cibuli a necháme zesklovatět. Když už se cibule blíží, tak přidáme najemno posekaný česnek, rajčata, uzené … osolíme a opepříme. V klidu necháme dusit dokud nejsou rajčata na kaši. Podle množství omáčky přidáme kečup (není nezbytně nutný), chilli omáčku a oregáno. Když již omáčka vypadá, že je hotová, tak přidáme z konzervy rybu včetně omáčky a lehce promícháme. Vše jen prohřejeme a podáváme ke špagetám uvařených podle návodu na obalu (samozřejmě al dente :o))) ). Nakonec přidáme sýr.

print Formát pro tisk