Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Smažený sýr s bramborem ve vytuněné verzi

Klasika české kuchyně ... bohužel snad neli i národní pokrm. Smažený sýr ... tolik řešený pokrm, který kde komu příjde jako klišé. Ovšem faktem je, že češi smažená jídla milují a obecně smažený sýr patří mezi top. Bohužel považován za dětské jídlo ... to si také nemyslím, ale čas ...

Recept přidán dne 23.01.2018 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaKlasika české kuchyně ... bohužel snad neli i národní pokrm. Smažený sýr ... tolik řešený pokrm, který kde komu příjde jako klišé. Ovšem faktem je, že češi smažená jídla milují a obecně smažený sýr patří mezi top. Bohužel považován za dětské jídlo ... to si také nemyslím, ale čas od času jakožto jednou za uherský rok si jej také dám a to i s drobnou vychytávkou :o))) takže hurá na recept.

Suroviny:

Sýr na smažení buď poctivá 30cítka nebo sýr s 45% tuku, mouka, vajíčko, strouhánka, pivo, drcený česnek, drcené chilli, olej, pepř a sůl.

Postup:

Obdoba klasického trojobalu s tím rozdílem že si připravíme sýr, mouku, vajíčko, které "vytuníme" trochou piva, drceného česneku, chilli, pepřem a solí. A nakonec strouhánka. Sýr tedy putuje z mouky, do vajíčka s pivem a nakonec do strouhánka. To vše dozlatova osmažíme ... podáváme s vhodnou přílohou. V tomto případě vařený brambor s máslem. Jinak samozřejmě hranolky a tatarka :o))) ... hodí se i naložená zelenina, třeba naložená řepa.

print Formát pro tisk