Novinky na webu

27.6.21 - Recepty i v angličtině

Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Smažená rýže se zeleninou

Klasický recept z asijské provenience. Původně jsem si myslel, že přidám i kuřecí maso, ale trochu jsem to přehnal se zeleninou a houbami. Nakonec se ukázalo, že maso nebylo vůbec nutné a chuť delikátní. Rád si pochutnám na plném talíři takové chuťovky ...

Recept přidán dne 16.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla.


Klasický recept z asijské provenience. Původně jsem si myslel, že přidám i kuřecí maso, ale trochu jsem to přehnal se zeleninou a houbami. Nakonec se ukázalo, že maso nebylo vůbec nutné a chuť delikátní. Rád si pochutnám na plném talíři takové chuťovky.
Suroviny: Rýže, cibule, pórek, mrkev, bílé zelí, česnek, žampióny, jarní cibulka, shitake, jidášovo ucho, sojová omáčka, rybí omáčka, bílé suché víno, sušené chilli, pepř.

Postup: Rýži ideálně jasmínovou uvaříme dle návodu, cibuli nakrájíme na měsíčky, pórek na půlkolečka, mrkev na sirky, zelí na čtverečky, česnek na plátky, houby na nudličky. Postupně podle tvrdosti smažíme na kapce oleje. Mezitím si připravíme zálivku na omáčku. Sojovou omáčku, rybí omáčku, bílé víno a chilli. Když zelenina trochu povadne přidáme uvařenou rýží a chvilku smažíme. Zalijeme omáčkou a chvilku povaříme. Nakonec přidáme čerstvou jarní cibulku … a je hotovo a podáváme s chilli omáčkou.
print Formát pro tisk