Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Pečené žampióny s kroketami a zeleninovým salátem

Smažené žampióny jsou těžká klasika, ale co když uděláte změnu a místo smažené verze udělat si pečenou. Je to výrazně dietnější a na můj vkus snad i chutnější, ale to bude asi věcí názoru. Vtip celého jídla je v tom, že žampióny i krokety pečeme v jednom pekáči. Takže se pak můžeme věnovat jen salátu ...
Recept přidán dne 27.2.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaSmažené žampióny jsou těžká klasika, ale co když uděláte změnu a místo smažené verze udělat si pečenou. Je to výrazně dietnější a na můj vkus snad i chutnější, ale to bude asi věcí názoru. Vtip celého jídla je v tom, že žampióny i krokety pečeme v jednom pekáči. Takže se pak můžeme věnovat jen salátu.

Suroviny: Žampióny, bramborové krokety, domácí strouhánka, vajíčko, pivo, hladká mouka, salát dle chuti, červená řepa, rýžový ocet, třtinový cukr, pepř a sůl. K servírování může přijít vhod i tatarská omáčka i chilli omáčka.

Postup: Do pekáče si dáme pečící papír a vložíme krokety. Pripravíme si klasický trojobal s tím, že do vajíčka přídáme trochu piva. Takže žampióny naporcujeme případně obalujeme malé celé žampióny. S tím, že žampióny osolíme a opepříme. Pak obalíme v trojobalu. A vložíme do pekáče. Dáme pomalu péci aby oboje bylo včas a stejně propečené. Salát si připravíme z oblíbeného salátu (ledový, dobový list, prostě co máme doma) a červené strouhané řepy. Salát ochutíme solí, pepřem, třtinovým cukrem a rýžovým octem.

print Formát pro tisk