Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Lorna nelorna

Už dlouho nebyl čas na udělání lorny. Tedy velkého pekáče naplněného masem a zeleninou a poté dušeného na ohni. Když se podívám na internet, tak tento pojem je minimáně užívaný. A je stejně tak zajímavé, že lornu (případně i lodnu) má tady v podhůží kde kdo. Možná místní záležitost. Každopádně dobrá lorna je 10-20 lepších porcí. A tak lorna převýážmou ... Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla


Už dlouho nebyl čas na udělání lorny. Tedy velkého pekáče naplněného masem a zeleninou a poté dušeného na ohni. Když se podívám na internet, tak tento pojem je minimáně užívaný. A je stejně tak zajímavé, že lornu (případně i lodnu) má tady v podhůží kde kdo. Možná místní záležitost. Každopádně dobrá lorna je 10-20 lepších porcí. A tak lorna převýážmou část roku zeje ladem, ale je možné ji nahradit troubou a pekáčem a nebo i remoskou.

Recept na obdobou baštu ať je ze skutečně lorny, pekáče či remosky je snadný. Osolené maso vepřové - kuřecí (případně grilovací koření), zelenina (cibule, brambory, cuketa, mrkev, květák, porek a dle další libosti), pivo.

Idelání případn je na lorně na ohni osmahnout cibulku s masem zalít pivem a vodou (více, ale přiměřeně). Produsit maso a když je maso měkčí, tak přidáme zeleninu. Dusíme-pečeme. Když je maso a zelenina měkoučká, tak je ideální čas servírovat. Osobně doporučuji konzumovat zbytek i druhý den.
print Formát pro tisk