Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Lorna nelorna

Už dlouho nebyl čas na udělání lorny. Tedy velkého pekáče naplněného masem a zeleninou a poté dušeného na ohni. Když se podívám na internet, tak tento pojem je minimáně užívaný. A je stejně tak zajímavé, že lornu (případně i lodnu) má tady v podhůží kde kdo. Možná místní záležitost. Každopádně dobrá lorna je 10-20 lepších porcí. A tak lorna převýážmou ... Recept přidán dne 13.1.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídla


Už dlouho nebyl čas na udělání lorny. Tedy velkého pekáče naplněného masem a zeleninou a poté dušeného na ohni. Když se podívám na internet, tak tento pojem je minimáně užívaný. A je stejně tak zajímavé, že lornu (případně i lodnu) má tady v podhůží kde kdo. Možná místní záležitost. Každopádně dobrá lorna je 10-20 lepších porcí. A tak lorna převýážmou část roku zeje ladem, ale je možné ji nahradit troubou a pekáčem a nebo i remoskou.

Recept na obdobou baštu ať je ze skutečně lorny, pekáče či remosky je snadný. Osolené maso vepřové - kuřecí (případně grilovací koření), zelenina (cibule, brambory, cuketa, mrkev, květák, porek a dle další libosti), pivo.

Idelání případn je na lorně na ohni osmahnout cibulku s masem zalít pivem a vodou (více, ale přiměřeně). Produsit maso a když je maso měkčí, tak přidáme zeleninu. Dusíme-pečeme. Když je maso a zelenina měkoučká, tak je ideální čas servírovat. Osobně doporučuji konzumovat zbytek i druhý den.
print Formát pro tisk