Vyhledávání

Překlad/translate


MENU

KDE JSEM CO OCHUTNAL

TESTUJU ...

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Karbanátky s rajskou a rýží

Vepřové karbanátky mám moc rád. Je mnoho lidí co opovrhuje mletým masem. Ostatně pokud jde o velkoprodukci, tak se jim ani moc nedivím, ale mleté maso není problém si připravit doma podle vlastní chuti. Kdo chce tučnější a šťavnatější přídá více tučnější části na úkor libové. Vždy je to kompromis mezi bůčkem a pleckem ...
Recept přidán dne 29.2.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaVepřové karbanátky mám moc rád. Je mnoho lidí co opovrhuje mletým masem. Ostatně pokud jde o velkoprodukci, tak se jim ani moc nedivím, ale mleté maso není problém si připravit doma podle vlastní chuti. Kdo chce tučnější a šťavnatější přídá více tučnější části na úkor libové. Vždy je to kompromis mezi bůčkem a pleckem ... a co teprve pokud karbanátek je s omáčkou jako je rajská nebo svíčková. To je prostě bašta !!!

Suroviny: Vepřový bůček, vepřová plec, cibule, česnek, trocha strouhánky, vajíčko, olej, sůl a pepř. Na rajskou najdete recept ZDE. A rýže jako příloha.

Postup: Maso nameleme podle svých chutí ideální poměr je 60 dílů plece a 40 dílů bůčku. Cibule na drobno, česnek utřeme, přidáme vajíčko, strouhánku, sůl a pepř. Ze směsi vytvoříme vláčnou hmotu ze které vytvoříme karbanátky. Osmažíme je na oleji a necháme přebytečný tuk odsát papírovou utěrkou. Připravíme si rajskou dle návodu ZDE. Uvaříme rýži, těstoviny nebo houskový knedlík a podáváme.

print Formát pro tisk