Vyhledávání

Překlad/translate


MENU


- POLÉVKY - receptů 90
- POMAZÁNKY - receptů 10
- PŘÍLOHY - receptů 0
- HLAVNÍ JÍDLA - receptů 227
- CIZÍ KUCHYNĚ - recepty 87
- OSTATNÍ - receptů 91
- SLADKÁ JÍDLA - receptů 1

- VAŘÍME DO PRÁCE - receptů 1

- DĚLENÁ STRAVA - (P) - receptů 17
-
DĚLENÁ STRAVA - (S) - receptů 14
-
GRILOVÁNÍ - receptů 46
- UZENÍ - receptů 3
- VAŘENÍ V KOTLÍKU - receptů 13

- SPECIÁL: Koleno - receptů 19
- SPECIÁL: Kachna - receptů 4
- SPECIÁL: Žebra-bůček - receptů 21

- ARCHÍV RECEPTŮ (VŠE)
- POSLEDNÍ PŘIDANÉ RECEPTY
- NEJČTENĚJŠÍ RECEPTY

INFORMACE


- PROFIL NA FACEBOOKU
- PROFIL NA GOOGLE +
- KONTAKT
- O AUTOROVI
- O WEBU

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

STATISTIKA


TOPlist
Kategorie: HLAVNÍ JÍDLA

Domácí vepřové hody

Leden - únor období zabijaček a také tradičních dobrůtek. Dnes bohužel věše pod taktovo EU. Každopádně vepřové hody se dají udělat i ze surovin, které zakoupéte u dobrého řezníka. S trochou péče a snahy dostanete skvělé pohoštění pro vaše hosty. Každopádně při správné zabijačce či hodech vše souvisí se vším ...
Recept přidán dne 14.2.2016 - podívejte se i na další recepty na hlavní jídlaLeden - únor období zabijaček a také tradičních dobrůtek. Dnes bohužel věše pod taktovo EU. Každopádně vepřové hody se dají udělat i ze surovin, které zakoupéte u dobrého řezníka. S trochou péče a snahy dostanete skvělé pohoštění pro vaše hosty. Každopádně při správné zabijačce či hodech vše souvisí se vším.

Suroviny: Vepřová plec, prejt, kroupové, tlačenka, sterilované zelí, křen, kyselejší jablíčko, pepř celý, nové koření, bobkový list, hořčice, pepř mletý, sůl, pečivo dle chuti.Postup:

Prdelačka: Polévku je dobré si připravit o něco dřívé. Do studené vody vložíme plec, sůl, celý pepř, nové koření a bobkový list. Vaříme dokud není maso měkké. To dáme stranou a ponecháme v teple. Z vývaru odstraníme koření a do talířů přidáme kroupové a zalijeme vroucím vývarem. Vývar můžeme dochutit majoránkou, pepřem a případně i solí.

Předkrm - Ovárek: Maso od prdelačky rozděláme na porce a podáváme s vejmrdou. Což je nastrouhaný spařený křen se strouhaným jablíčkem. Trochu osolený a opepřený. Dále jako příloha k ovaru patří nezbytně plnotučná hořčice.

Hlavní chod - míchanice: Prejt i kroupy vložíme na panvičky a prohřejeme. Připravíme si sterilované zelí ve sladkokyselém nálevu. Kroupy i prejt dle potřeby ochuátíme solí a pepřem. Podáváme společně se zelím a čerstvým chlebem.

Tlačenka: Od dobrého řezníka koupíme kvalitní tlačenku a podáváme s pepřem, octem a kdo má chuť i s nadrobno nasekanou cibulkou.

Prdelačka

Ovárek

Kroupy, prejt, zelí a čerstvý chléb

Tlačenkaprint Formát pro tisk